top of page
İnşaat Mühendisleri

HAKKIMIZDA

Biz kimiz?

Biz iş sağlığı ve güvenliğinin insani tarafıyız. Biz çalışma hayatında kimi zaman tökezleyen, arada mücadeleden vazgeçen, sonra yeniden başlayan, bir makine olmadığımızı, hata yapabileceğimizi bilen insanlarız. Bazen iş sağlığı ve güvenliğinde, düzenleme eksikliği, boş vermişlik ya da bilinmeyen nedenlerden ötürü, iç karartıcı kaza, ölüm veya yaralanma istatistiklerini görüyor ve boşa kürek çekiyormuş gibi hissedebiliyoruz. Buna rağmen, en umutsuz anlarda bile, tek bir insanın her şeyi daha iyiye dönüştürebilme becerisine inanıyoruz. Bu kişi neden sen olmayasın?

Neden iş sağlığı ve güvenliği yönetimi?

Kazalar ucuza mal olmaz. Kaza sonrası can ve mal kayıpları, ekipman hasarı, yasal cezalar, sigorta primleri buzdağının görünen yüzüdür.

Kazaların görünmeyen yüzü, yani dolaylı maliyetler asla tam olarak öngörülemez. Yıllara yayılan süreçte firmanın itibarı, çalışan güveni ve verimliliğindeki kayıpların boyutları tam olarak kestirilemez.

İyi haber, iş kazaları ve meslek hastalıkları önlenebilir. 

İş güvenliği önlemlerinin firmalara maliyeti, kazaların işverene ve çalışanlara verebileceği hasarın yanında çok küçük kalmaktadır. 

Eğitimlerimizde, birçok sektörden katılımcılarla bir araya geliyoruz ve neyi değiştirmemiz gerektiğini kapsamlı bir bakışla ele alıyoruz. Farklı sektörlerdeki tecrübeleri duymak ilham verici oluyor. 

Neden Pupa Eğitim ve Danışmanlık?

Her şirketin, her kurumun ayrı bir hikayesi, ayrı bir karakteri vardır. Kurum kültürünüze uygun sonuçları bulmak için nereye bakmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. 

Bugüne kadar kaza incelemeleri gösterdi ki, önemsiz görünen detaylar, yüzlerce insan hayatına, mal kayıplarına ve ciddi yasal sonuçlara neden oldu. Etkin bir iş güvenliği yönetimi için yolunuzu gereksiz ayrıntılarda kaybetmeden, önemli detayları yakalamak zorundasınız. Bu da geniş bir perspektif ve öncelikli iş planlaması gerektirir. 

Kurumunuzu risklerden ve tehlikelerden korumak için adımlarınıza ışık tutuyoruz!

İş sağlığı ve güvenliği alanında profesyonel bilgi, beceri ve uzmanlığınızı birlikte geliştirelim! Bizimle iletişime geçin!

bottom of page