top of page
isg_edited.jpg

NEBOSH Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Sertifikası 12-23 Ağustos 2024

NEBOSH kurumu

National Examination Board in Occupational Safety and Health (NEBOSH) – Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Sınav Kurulu, hükümetler, işverenler ve katılımcılar tarafından büyük saygı gören yetkinlikler sağlayan küresel bir kuruluştur. (Daha fazla bilgi için: https://www.nebosh.org.uk/about-nebosh/our-organisation/)

NEBOSH kalifikasyonları devletler, işverenler ve öğrenciler tarafından tercih edilmektedir ve uluslararası iş güvenliği alanında saygınlığını kabul ettirmiştir.

NEBOSH kalifikasyonları sayesinde, öğrenciler ve onların işverenleri, meslektaşlarını ve topluluklarını işle ilgili kazalardan ve hastalıklardan koruyarak dünyanın dört bir yanındaki insanların yaşamlarını iyileştirebilir.

iş sağlığı
isg

Bu sertifika kimin içindir?

Bu yeterlilik herhangi bir kurum türünde çalışan herkes (müdürler, süpervizörler ve işçiler) için tasarlanmıştır. Günlük riskleri etkili bir şekilde yönetebilmek için sağlık ve güvenlik hakkında genel bilgi edinmek isteyen herkes için idealdir. Pek çok insan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Sertifikasını (IGC) kariyerlerine başlangıç yapmak için alır. IGC sağlık ve güvenlik konusunda değerli bilgiler sunar ve gelecekteki çalışmalarınız için sağlam bir temel oluşturur.

Nebosh kurumu yıllardır Türkiye dahil pek çok ülkede düzenlenen IGC sertifika eğitimlerinin içeriğini güncelledi. Bu doküman güncellenen NEBOSH Katılımcı Rehberi’ni esas alarak hazırlanmıştır.

NEBOSH bu sertifikanın hazırlanması aşamasında dünyada kendi alanında en çok saygı duyulan sağlık ve güvenlik yeterlilik sertifikasını geliştirmek için önde gelen binlerce uzmandan ve kurumdan yardım aldığını söylüyor. Yani günümüz işverenlerinin ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde tasarlanan bu program, katılımcıların işyerlerini - daha güvenli hale getirmeleri için gerekenleri öğrenmesini ve uygulamasını sağlıyor.

nebosh bina
nebosh sertifika

Faydaları nelerdir?

IGC, iş yerlerinde oluşabilecek sağlık ve güvenlik sorunlarına basit çözümler önerir. Bu programı bitirdiğinizde;

 • Sağlık ve güvenlik alanında iyileştirmeler yapılmasının neden gerekli olduğu konusunda gerekçeler sunabilecek,

 • İş yeri sağlığı ve güvenliği için iyi uygulama önerileri verebilecek,

 • Çalıştığınız kuruma müteahhit yönetimi konusunda yardım edebilecek,

 • Çalıştığınız kuruma özgü sağlık ve güvenlik yönetim sistemi kurabilecek,

 • Çalışanların sağlık ve güvenlik kültürü ve davranışlarını pozitif bir yönde etkileyebileceksiniz. Ayrıca;

 • Beş adım yöntemini kullanarak iş yerinizin risk değerlendirmesini yapabilecek,

 • İş yerindeki değişiklikleri ve etkilerini tanıyarak, değişim yönetimi prensipleri sayesinde bu etkileri nasıl en aza indirebileceğinizi öğrenecek,

 • Acil durum düzenlemelerini de içeren temel güvenli çalışma sistemleri geliştirip, iş izni vb sistemleri ne zaman kullanmanız gerektiğini bilecek,

 • İşyeri teftiş ve incelemelerinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini tespit edebilecek ve

 • İşvereninizin izleme, denetim ve incelemeler aracılığıyla sağlık ve güvenlik yönetim sisteminin verimliliğini kontrol etmesine yardımcı olabileceksiniz.

NEBOSH Uluslararası Genel Sertifika sahibi olmak

 

Size;

Uluslararası tanınırlığı olan kuruluş tarafından onaylanmış sertifika, bilgi ve becerinizin kanıtı olarak kariyerinizde, iş seçimlerinizde sağlam adımlar atmanıza yardımcı olacak. 

 

Çalıştığınız kuruma;

iş güvenliği alanında sorumluluğunu üstlendiğiniz firmanın sağlık ve güvenlik standartlarını yükselttiği için bu sertifika  kurumunuzda bir değer yaratacak. İş yerinde ölçülebilir bir fark oluşturabileceksiniz. Çalışanların tamamının sağlık ve güvenliklerini korumak için gereken öngörü, bilgi ve beceriye sahip olmak, çalıştığınız kurumu olumsuz durum veya hastalık sonucu oluşabilecek devasa giderlerden korumanın yanı sıra işyerinizin kanunlara ve iş etiğine uymasına destek olacak.

Katılım şartı

Eğitime katılmak için herhangi bir ön şart yoktur. Dersler Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. İngilizce eğitim için, müfredatta yer alan kavramları anlayabilecek ve ifade edebilecek seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Önerilen minimum İngilizce standardı, Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (International English Language Testing System – IELTS) sınavlarında 6.0 veya daha yüksek bir puana eşdeğerdir.

Uluslararası yeterlilik ve profesyonel üyelik

Bu sertifika aşağıdaki seviyelerdeki eğitimlere eşdeğerdir:


•    The Scottish Credit and Qualifications Framework Seviye 6 (SCQF) Professional Development Award

•    UK’s Regulated Qualifications Framework (RQF) Seviye 3 A level  (Advanced level)

 


IGC yeterlilik sertifikanızı aldığınızda aşağıdaki üyeliklerden birine başvurabilirsiniz: 


•    International Institute of Risk and Safety Management (IIRSM), üyelik türü Associate (AIIRSM)

•    Institution of Occupational Safety and Health (IOSH) üyelik türü Associate, Technical (AIOSH and Tech IOSH)
 

Eğitim içeriği

Üniteler aşağıdaki gibidir:

IGC1 Sağlık ve Güvenlik Yönetimi

IGC2 Risk Değerlendirmesi

Eğitim bedeli

12-23 Ağustos 2024 tarihlerinde 10 iş günü sürecek sanal sınıf eğitim bedeli aşağıda yer almaktadır:

 

                             21.500 TL + KDV (%20)/Kişi

 • Eğitim ücretlerine tek seferlik sınav ücretleri, eğitim notları, sertifika bedeli dahildir.

  • IGC1 sınav bedeli:  170 İngiliz Sterlini + KDV (%20)

  • IGC2 sınav bedeli: 170 İngiliz Sterlini + KDV (%20)

 • 15 Temmuz 2024'e kadar kayıt yaptıranlara %10 indirim imkanı. Erken kayıt avantajlarından yararlanmak için hemen arayın.

 • Son kayıt tarihi: 05 Ağustos 2024

bottom of page